Przedszkole Nr 4 w Augustowie

Grupa I Krasnoludki

Wychowawczyniami grupy I (3latki) w roku szkolnym 2020-2021 są: mgr Beata M. Okrągła i mgr Agnieszka Ł. Dzieniszewska. W grupie pracuje także mgr Barbara Wasilewska. Pomocą nauczyciela jest Jagoda Radzio.

Do grupy uczęszcza 25 dzieci trzyletnich – 14 dziewczynek i 11 chłopców. Od pierwszego września zdążyliśmy się już poznać i polubić. Wspólnie bawimy się, obserwujemy i poznajemy świat 😃
Nasze Maluszki są super!!! 🙂 Aktualne zdjęcia i informacje poniżej ⬇

Wycieczka

25 czerwca pojechaliśmy autokarem do „Wioski Darów Lasu” w Kopcu na naszą pierwszą wycieczkę! Wszystko się wspaniale udało, pogoda nam dopisała, a dzieci wspaniale spędziły czas w nowym, atrakcyjnym miejscu. Filmik z relacją z naszej wycieczki znajdą Państwo TUTAJ.

Dzieci stoją w kolejce przed wejściem do rekonstrukcji mrowiska.

Powitanie lata

Z wielką radością powitaliśmy słońce i piękną pogodę. Dzieci z grupy Krasnoludków uwielbiają spacery i zabawy na naszym przedszkolnym placu zabaw. Filmik mogą Państwo zobaczyć TUTAJ 🙂 oraz TUTAJ. (Najlepiej oglądać na niedużym ekranie).

Dzień Dziecka 🙂

W dniu dzisiejszym – 1 czerwca 2021 – bawiliśmy się wspaniale podczas naszego mini balu. Dzieci przyszły przebrane za księżniczki, wróżki, postaci z bajek, jednak nasz bal zdominowali dzielni policjanci 😉 Zdjęcia z imprezki znajdują się TUTAJ, a filmik mogą Państwo obejrzeć klikając TUTAJ . *wszystkie filmy można oglądać w dobrej jakości wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach – filmu, który wyświetli się w otwartym okienku.
DODATEK SPECJALNY 🙂 Zapraszamy do obejrzenia wraz z Dziećmi.

Dzień Rodziny

okazji Dnia Rodziny wszystkim rodzicom, rodzeństwu i dziadkom składamy serdeczne życzenia zdrowia oraz radości. Jesteśmy bardzo dumne z naszych podopiecznych. W formie części artystycznej nagrałyśmy w przedszkolu wierszyki, piosenki i tańce z udziałem Państwa Dzieci. Zapraszamy do obejrzenia następujących filmików: Wierszyk dla Mamy, Wierszyk na Dzień Taty, wierszyk Niezapominajki, wierszyk Pierwszy motylek, wierszyk Przebiśniegi, piosenka Mam dwie rączki, piosenka Daj mi rączkę, piosenka Dwóm tańczyć się zachciało, piosenka Bal w przedszkolu, piosenka Pszczółki, piosenka Rain, rain, piosenka W ogródku skaczą żabki, piosenka Zieloniutkie żabki, inscenizacja Żabki i bocian, taniec do piosenki Baby shark, taniec Baby shark 2, taniec z elementami zumby, filmik z fragmentem zajęć na temat pszczół. Jako dodatek specjalny, na koniec, filmik Rosołek 🙂 *wszystkie filmy można oglądać w dobrej jakości wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach.

Dzień Pszczoły

21 maja obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Pszczoły. Dzieci poznawały ważną rolę pszczoły miodnej w przyrodzie. Zapoznawały się z wyglądem i zapachem różnych gatunków miodu. Porównywały wygląd i zapach świecy parafinowej i świecy z pszczelego wosku. Bawiliśmy się także wesoło przy piosence o pszczółkach.

W przedostatnim tygodniu marca dzieci po raz pierwszy w tym roku szkolnym pracowały w zespołach!

Wykonały plakaty na temat zdrowego jedzenia – była to wspólna praca plastyczna pod hasłem „ŻyJemy zdrowo”. Maluszki świetnie sobie poradziły z nowym zadaniem, zgodnie malowały farbami i dzieliły się obrazkami, które następnie kolorowały kredkami i naklejały na wykonane przez siebie barwne tła. Jesteśmy bardzo dumne z naszych dzieciaków 😍👏

Dziękujemy Państwu za aktywny udział w kiermaszu świątecznym, a zwłaszcza za włączenie się w przygotowanie dekoracji i przedmiotów, które mogliśmy wystawić do sprzedaży. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie ❤

W poniedziałek 22 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny! 🙂

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet w naszej grupie. Po zabawach i wspólnym tańcu chłopcy zaśpiewali dziewczynkom „100 lat” oraz złożyli życzenia. Następnie odbyła się mała sesja zdjęciowa 🙂 Wszystkim Paniom – Dziewczynkom, Mamom, Ciociom i Babciom składamy gorące życzenia zdrowia i radości oraz aby każdego dnia czuły się wyjątkowo.

19 lutego w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kota

15 lutego obchodziliśmy Walentynki 🙂

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pamięć – dzięki Wam mamy takie piękne „czerwoniutkie” fotografie <3

11 lutego obchodziliśmy Dzień Pączka 😉 Oto kilka zdjęć z naszych „słodkich” zabaw:

W przedszkolu podczas zabaw dzieci nabywają umiejętności matematyczne i poznają nazwy zwierząt:

Maluszki poznawały nazwy pór roku oraz ich kolejność:

Malujemy różnymi technikami i rozwijamy wyobraźnię 🙂

Tak 8 stycznia obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka 🙂